top of page

אתם שואלים אני עונה [3] מלא שאלות מלא שאלות

מנדל ירוסלבסקי שואל:

1. איזה מברשות אתם ממליצים לאינק?

בעקרון אני חושבת שזה עניין של טעם אישי, אני בעצמי עושה אינק עם מברשות שונות מפעם לפעם לפי קריזה (חוץ מפרויקטים שאני צריכה לשמור בהם על קו אחיד כמובן)


2. האם יש הבדל בקו האינק בין איור קומיקס לאיר ספר רגיל?

כנראה שכן, אם אתם מציירים בסגנון שונה. אישית אצלי אני מציירת בצורה אחרת לספרים רגילים, והציור בדרך כלל גדול יותר אז הגודל של המברשת והדינמיקה שלה משתנה. בעקרון, אני חושבת שאין ממש כללים בזה, זה עניין של נוחות וסגנון.


3. לפי מה מחליטים את כיוון ההסתכלות בכל ריבוע קומיקס?

וואו, נושא מורכב ורחב מאד, בגדול- אם אתם מתעניינים בתחום כדאי לכם ללמוד קצת צילום ובימוי מצלמה, יש המון חומר באינטרנט. צילום (ובעיקר צילום לוידאו) מלמד איך להשתמש בכלי של הזוויות כדי להעביר מסרים הרבה יותר ממה שאפשר בטקסט שבבועה. צילום מזוית תחתונה יכול לסמל חוזק ועוצמה או אפילו דמות מאיימת, זוית עליונה תגרום לדמות להראות קטנה וחסרת כוח או רכה יותר, וכן הלאה. כשלומדים את הכללים היכולות מזנקות קדימה עשרות מונים.

בסצנה הזאת שבה רות דויד חוזרת מהרופא, רציתי להעביר תחושה של בדידות וחוסר אונים, השתמשתי בזווית רחוקה ועליונה שמקטינה את הדמות, וציירתי את הסצנה בצורה קצת עקומה. הצל של רות שמוטל על הרצפה גם היה חלק מהתכנית. בריבוע הזה שאין בו הרבה טקסט השתמשתי נטו בשביל להעביר את התחושה שהיא הרגש העיקרי בסצנה.


4. מה הם השיטות להצליח בפרספקטיבה ואיזה תרגולים ממליצים לעשות כדי שזה ירוץ טוב?

שיטות.... אימון? נשמע מעצבן אבל ככה זה. אישית אני פחות מתרכזת בזה כיום, כשאני צריכה לעשות פרספקטיבה מסובכת אני נעזרת בסרגלים כדי לבדוק אם אני מדייקת. הלוואי שהיה לי זמן וסבלנות להתמחות בזה יותר.


5. מה הם השיטות להצליח באנטומיה ואיזה תרגולים ממליצים לעשות כדי שזה ירוץ טוב?

לצייר ולהעתיק סקיצות של תנוחות כל הזמן. אם אתם לא מתכננים ללמוד את התחום בצורה מעמיקה, להעתיק תנוחות נותן הרבה ידע. אפילו פרטים קטנים כמו אצבעות, תנוחת ישיבה, תנוחות של כפות רגליים, אלו הפרטים הקטנים שעושים את ההבדל.


6. לפי מה מתמחרים איורים?

זמן עבודה ומטרת האיור. שתי השאלות שתשאלו את עצמכם לפני שאתם מתמחרים הוא כמה זמן ייקח לי לצייר את זה, ולמי/מה הציור הזה מיועד. אם זה משרד פרסום זה שונה מלקוח פרטי, ואם האיור הזה ישמש לעשרות אלפי עותקים זה שונה מסדרת מדבקות לאבות ובנים.


7. מה הם הדברים שחשובים שיהיו בחוזה לפני שמתחילים לאייר ללקוח.

פרטי מחיר ברורים, תאריך ותנאי תשלום מפורטים, צורת העבודה עם הלקוח, ובית דין מוסכם על שני הצדדים למקרה של תביעה.


לילה טוב לכולם! אל תשכחו שאפשר לשלוח שאלות למייל ‫myaelblog@gmail.com‬ בכל תחום שמעניין אתכם!

חורף בריא :)

301 צפיות2 תגובות

פוסטים קשורים

מדברות כוזרית עונה 2 פרק 4 : אז המלכה החדשה מכוערת או מה?

בפרק הזה קראנו את פרק 14 מתוך הספר איסתרק ולא נזכיר שוב איזשזהם חילוקי דעות, בכל מקרה, דיסקסנו אודות ההנהגה של המלך (שוב) ואיך זוכרים את כל פרטי הפריטים של סאגה כזאת. שתפו את הפרקים עם כל מי שאתם מכיר

2 Comments


@הגיבן תודה על התוספת, מסכימה בחום!

Like

הגיבן
הגיבן
Jan 06, 2020

לגבי שאלה 3. אני רואה שהרבה ציירים מוצלחים שאני מכירה למדו כל מיני תחומים שנותנים להם המון כלים להצלחה, ואת מרים יעל, קלירלי עזר לך ללמוד בימוי וצילום באופן שנותן לך תנופה משמעותית בייחוד בציור קומיקס, ובטח זה גם בא לידי ביטוי בתחומים אחרים.


למנדל ירוסלבסקי - אני חושבת שהתשובה הכי מעשית היא ללמוד את Making Comics של Scott Mccloud. אני די בטוחה שתרגמו אותו לעברית ואפשר להשיג אותו אונליין, וזו תשובה הרבה יותר ישירה עבור צייר שרוצה לדעת איך - כלומר - לצייר, כן? בספר הזה הוא מדבר ספציפית על זוויות וההשפעה שלהן, אבל אם אי אפשר להשיג אותו בעברית ולא יודעים אנגלית אז אפשר לקנות את הספר הראשון שלו, להבין קומיקס, שתורגם. שם הוא מסביר גם על מעבר…


Like
bottom of page