top of page
00005.png

צביעה שטחים לקומיקס | כל הטריקים שלי לעבודת שטח מהירה

הגיבן

7 באוגוסט 2021 בשעה 21:00:02השלב הראשון בצביעת עמוד קומיקס הוא צביעת צבע שטוח.


צביעת שטחים זה תהליך מונוטוני. עבודה טכנית, אז חבל לבזבז על זה יותר אנרגיות מהמינימום הדרוש, מסכימים? במשך תקופה ארוכה צבעתי שטחים עבור ציירים אחרים ולמדתי כמה דברים תוך כדי. קודם כל - שהשם שלי לא יופיע בשום מקום על היצירה… כן, באסה. אבל בעיקר למדתי המון טריקים לצביעה מהירה וחלקה. ובשביל זה אתם כאן, נכון?


דרישות סף וכלים


  1. קליפ סטודיו ההיא התוכנה הכי קלה לצביעת שטחים. אנחנו נתמקד בתוכנה הזאת אבל ניתן גם טיפים חלופיים לצביעה בפוטושופ.

  2. קובץ עם שכבת ליינארט מוכן. הקו של הרקע, והקו של הדמויות בשכבות נפרדות. אם בא לכם לתרגל, תוכלו להוריד את הקובץ שלי בסוף.

  3. פלטת צבעים, או קובץ קיים ממנו נדגום את הצבעים.

  4. לנסות מדיטציה לפני, אחרי, תוך כדי.

  5. מוזיקה.


היה נחמד עם הליינארט היה מושלם, ללא חורים ומתאים בדיוק לצביעת הדלי בלחיצת כפתור, אבל בדרך כלל זה פשוט לא ככה. הרבה פעמים הסגנון של הצייר מכתיב חוסר דיוק וחבל לוותר על זה.


אז בציור הזה ספציפית יש לנו כמה בעיות, (חלק מהם מכוונים לחלוטין רק בשביל הפוסט, מודה). בואו נכנה אותם אתגרים.


יש לנו רווחים בהיקף, קווים כפולים ומרושתים, חלקים קטנים מאוד. כאן אנחנו נראה איך אפשר להתמודד עם כולם בצורה הכי יעילה ומהירה.
הכנה


מכירים את זה שרק בסוף המתכון כתוב לחמם את התנור מראש? תמיד עצבן אותי שעושים את זה, אז הנה:


לפני שנתחיל עם הצביעה נשמור שוב את הקובץ בשם אחר. נניח "ציור איקס_צבע". בעתיד, אם נהרוס את הקו לא עלינו (קורה לכולם,) נוכל לייבא אותו מחדש מהקובץ המקורי. עכשיו בואו נתחיל.


השכבות


  1. אני תמיד מוסיפה שכבה אותה אני מכנה "מסך ירוק". היא צבועה כולה בצבע בוהק שלא יופיע בשום מקום בציור. ירוק זרחני, וורוד צורח, או כל צבע מאוד רווי. הצבע הזה יבליט את החורים הקטנים בין השטחים. נעלו את השכבה. תכף תראו למה זה חשוב.

  2. עוד שכבה אפורה שתעזור בבחירת הצבעים. נעלו גם אותה.

  3. נכין שכבה ריקה עבור צבע הדמויות, ושכבה נפרדת לצבע הרקע. למה? זה חוסך המון חורים בין הקידמה לרקע, ומכין את הקובץ לרינדור קל בהמשך.נתחיל בצביעת הדמויות


הגדירו את הדלי כך:


הגדירו את הדוגם כך:שלב ראשון: מצוד אחר הצבעים


ערכו את המרחק מהתצוגה כך שתראו על המסך את דף הקומיקס במלואו. אם המסך שלכם קטן (13" ומטה), כדאי שיהיה לכם מסך משני להשוואה. אם אין לכם, תציגו מחצית מהדף על המסך, ובסיום השלב הזה, עברו לחצי השני.


כבו את שכבת קו הרקע. כעת תראו רק את קו הדמויות.


הדליקו את המסך האפור. כך הצבעים שאני בוחרת לא מקבלים סטייה מהסביבה. זה חשוב במיוחד עבור התאמה של צבע עור כי אני אוהבת לבחור גוונים רווים והאפור דואג לכך שלא אגזים.


בעזרת הדוגם (i) בחרו צבעים מהפלטה/תמונה שהכנתם. בשכבת צבע הדמויות, מלאו שטחים בעזרת הדלי (G).בשלב הזה אנחנו נמנעים מצביעה מדויקת.


המטרה שלנו כרגע היא לטפטף לתוך כל פאנל לפחות טיפה אחת מכל צבע שאמור להיות בו. איפשהו. גם אם הצבע דולף לגמרי מהאזור הרצוי או ממלא רק נקודה קטנה. בהמשך כבר נטפל בהכל.שלב שני: כבישת שטחים


תזכרו שאנחנו עדיין מטפלים רק בשכבת הדמויות.


נקרב את התצוגה כך ששורה שלימה של פאנלים תמלא את המסך. אם המסך קטן אפשר להתקרב לפאנל יחיד. בזכות השלב הקודם, כל הצבעים נמצאים בפאנל ואין צורך לנדוד החוצה ולהתעכב. כעת פשוט צובעים.


נדגום את הצבע הרצוי (i) ובעזרת הדלי (G) נמלא כל אזור בצבע המתאים לו.


בשלב הזה אנחנו מדייקים יותר, אבל אין צורך להילחץ מכל חור. המטרה שלנו היא לוודא שכל אזור מלא בצבע שמתאים לו. גם אם זה דולף טיפה, או שיש חורים קטנים.


השתמשו במברשת כדי לאטום חורים גדולים מידי.


טיפ: בואו נשתמש בלאסו


אצלי קו השיער והפנים מלאים בחורים לכן אני לא טורחת לנסות אפילו את הדלי. אני כבר יודעת מראש שהצבע ידלוף לכל כיוון וחבל על הטרחה.


בעזרת הלאסו (M) נקיף את האזור הרצוי. אנחנו דואגים להצמיד את ההיקף רק במקומות עם חורים. למעשה, אנחנו משלימים את קו ההיקף בעזרת הלאסו.


בעזרת הדלי (G) ונמלא את השטח.עוד טיפ: בואו נלמד משהו קטן על הדלי


לחצו על אזור ריק. בלי להרים את העכבר הריצו את הדלי לאזור הבא. הוא יתמלא גם הוא בצבע. כך ניתן להריץ את הצביעה על רכבת ארוכה של חלקים ריקים.שלב שלישי: השלמת חורים


הגיע הזמן לדייק עד הסוף, למלא את כל החורים העקשניים ולטפל בדליפות הקטנות.


הפעילו את המסך הירוק. הוא יבליט את החורים.


קרבו את התצוגה כך שפאנל שלם ימלא את המסך.טיפ: בואו נלמד על הכלי להשלמת חורים


בחרו בכלי הדלי. בתפריט תתי הכלים נמצא כלי השלמת חורים (Close and fill). הגדירו אותו כך:אחרי שזיהינו חור, נדגום את הצבע הרצוי.


בעזרת כלי מילוי חורים נקיף את השטח עם החור. הכלי מחפש איזה שטח נמצא בשלימותו בתוך ההקפה, הוא מזהה את זה בעזרת הקו התוחם, וממלא את כל החורים שבו.


עבור השלמת חורים שנמצאים בשכנות לצבע אחר: שנו את השדה Area scaling לערך [1-]
אם הצבע גולש, או לא מגיע עד לקו, שחקו עם הערך Area Scaling עד שתגיעו לתוצאה הרצויה.


השתמשו גם במברשת כדי למלא במהירות חורים קטנים.


בסיום פאנל אחד - נעבור לפאנל הבא. וכן הלאה עד לסוף העמוד.בפעם הבאה נעבור על צביעת הרקע ונדבר על פוטושופ.


בינתיים, תורידו את הקובץ ותתחילו להתאמן. אתם ממש לא חייבים להשתמש בצבעים שלי, כמובן. ושתפו אותי בתוצאות שלכם!


נהניתם? תזרקו לי איזו מילה בתגובות. אל תשכחו לעשות לייק ולשתף. בהצלחה במסע!


חגלת_ליינארט
.zip
Download ZIP • 18.08MB

bottom of page