מי ומה בסליק?

אני ג. ר. היילנדר (הגיבן)

אני ציירת פחות או יותר. עברתי הכשרה בעיצוב וויזואלי, כתיבה ותסריטאות. למדתי מכמה מורים כמו גדי פולק, נתן פוקס, רוברט מקי, דיוויד מאמט, אהרון סורקין, ועוד המון ספרים. רוב ההזדמנויות האלה התאפשרו לי בזכות הרשת.

מגיע לציירים כמוני, שומרי תורה ומצוות, דוברי עברית, להשיג את ההשראה והמידע שאנחנו צריכים במקום שבאמת מיועד לנו, לטעמים שלנו, לשאיפות שלנו. שלא ניאלץ להסיט את המבט, להסתבך עם חברות הסינון, להתפזר בשרשורים אינסופיים על נושאים לא רלוונטים. אכפת לי שיש כל כך הרבה מידע, בזול, ברמה, ובשפע אך חסום בפנינו בגלל גדרות של שפה ורמה רוחנית.

 

לכן הקמתי את הסליק.

הסליק לא יכול לכסות את כל החסכים האלה, אבל אני משתדלת. אם אני מצליחה להעניק לכם השראה, אז לא התאמצתי לגמרי לחינם. אם אני נכשלת בכך, זה עם המון לב והשקעה.

רוצים לעזור?

אם אתם אוהבים את מה שאני עושה כאן, תוכלו לעזור לי להמשיך

לתחזק ולשדרג את האתר הזה. כל תרומה תבוא בברכה!

אולי כוס הקפה הבא שלי יהיה על חשבונכם 😉

שאלות נפוצות

מה יש בסליק?


המון דברים. עדיף שנתחיל ממה שלא. אז אין כאן פיצה או שאר כיבוד ואנחנו לא נעשה לכם כביסה. אבל כן יש פה קצת קומיקס, כלומר שיתופים מהציירים הכי מדהימים של הציבור. ואתם יכולים לסמוך עלי בעניין הזה בעיניים עצומות. יש לי טביעת עין חדה. או שלא. תראו בעצמכם. יש כאן גם הדרכות צעד צעד צעד. אבל ממש. לא רק בציור, אלא גם בבניית קומיקס ואפילו תסריטאות או פשוט כתיבה בלשוננו. אני אוהבת להתיימר להיות מקצוענית אמיתית ולועזית. אבל רק לעיתים רחוקות. רוב רובו של האתר בעברית נקייה וברורה ממש בשבילכם. ויש גם עוד, הסרטות תהליך, פודקאסטים, מאחורי הקלעים... בקיצור. מה אתם עדיין עושים כאן? רוצו לשחק.
מי הקים את הסליק?


אני, ג. היילנדר. וכן, לפעמים מכנים אותי הגיבן. לפחות אני מכנה את עצמי ככה. כמו שכבר אמרתי למעלה. איפה הייתם כשנאמתי את כל זה?
האם את מלמדת ציור?


אני מאוד רוצה לשתף את הידע שלי, כמה שיותר וכמה שיותר מהר. אבל לצערי עריכת שיעורים דורשת המון המון השקעה. אז זה דבר שלוקח זמן. כרגע זה ניתן לרכוש קורס קצרצר - יותר כמו קורסון. מדובר בידע בסיסי ממש, ידע שבדרך כלל לא טורחים ללמד בגלל שמצופה מ"בעלי כישרון" להיוולד איכשהו עם הידע הזה בידיים. אם אתם כבר מכירים אותי אתם יודעים שאני לא מקבלת את הטיעון הזה, בתור אחת שעבדה ממש קשה כדי להשיג את הידע הזה ואני בטוחה שזה יכול להזניק את הכישורים שלכם בכל תחום בציור, למרות שזה קצר. עבדתי קשה על השיעורים האלה, לכן זה בתשלום. גשו ל חנות כדי לבדוק פרטים נוספים. את שאר הידע שלי אני משתדלת לשתף בבלוג. אתם יכולים לראות את הפוסטים שלי ושל עוד ציירים כאן. אם אתם רוצים להיות ציירים "הארד-קור", ברמה בינלאומית בלי פשרות, תעיפו מבט על רשימת הספרים האלה. למדתי מהם המון. .בסליק יש גם מאגר של עוד מוסדות לימוד כשרים ונגישים היכנסו ל כאן
מה המשמעות של לינקים מתומלגים?


המערכת של הסליק, הפיתוח והתחזוקה השוטפים, שלא לדבר על המחקר והכתיבה, דורשים ממני המון. גם זמן (שהוא יקר בפני עצמו, אבל ניחא) וגם הרבה כסף. אני לא סובלת פרסומות מעצבנים ושונאת שמציפים לי את התיבה, ולא רוצה לעשות את זה לכם. לכן, עשיתי שותפות עם אמזון, אדובי, וקליפ סטודיו כדי לקבל תמורה קטנה אם תבצעו רכישה בעקבות המלצה מהאתר. זה לא משפיע על המחיר שאתם משלמים. ואני - ושאר הבלוגרים ממליצים רק על המוצרים שבאמת איכותיים לפי דעתינו. אני שמחה אם המידע שלנו סייע לכם באיזשהו צורה, ואם רכשתם משהו בעקבות המלצה שלנו, תודה רבה על התמיכה!
מי הבלוגרים ומה תפקידם?


כאן בסליק התאספנו כמה ציירים מהשוק החרדי והישראלי כדי לשתף אתכם בידע שלנו. אני, הגיבן בדרך כלל מדברת על כתיבה, יסודות בציור, תוכנות ועטים דיגיטליים מרים יעל יוצרת הקומיקס אחד:אפס, כותבת הדרכות בציור ואיור דיגיטלי, תסריטאות ובניית קומיקס פיציקטו כותבת על ציור מסורתי ודיגיטלי וגם קצת תרפיה באומנות דבורה קוטובסקי מעלה סרטונים עם ספידפיינטים וטיפים לציור וצבע בעולם הדיגיטלי ובכלל שו"ת אנחנו גם עונים על השאלות הכי בוערות שלכם. אז כתבו לנו למייל או בתגובות ונשמח לענות כמה שיותר. ראנדום אוסף של מיטב הפוסטים מחברות בפורום הסגור ועוד כתבי אורח
איך אני יכול/ה לעזור?


אני תמיד מחפשת עוד תוכן מעניין להוסיף לאתר, ורוצה להגדיל את המאגרים החינמיים כמה שיותר. בלוגרים יש לכם מה לומר? הדרכה יעילה, תהליך מעורר השראה, הגיגים חשובים? שלחו את הפוסט שלכם למייל שלנו ואם הוא קריא וברור אשמח לפרסם אותו בראנדום.
סרטונים מכירים סרטון יוטיוב הפתוח בנטפרי? אם הסרטון יעיל לציירים אשמח להוסיף אותו למאגר. שלחו את הקישור למייל שלנו. יש לכם ספידפיינט מיוחד משלכם אבל אין לכם כוח לערוך ולהעלות? שלחו אותו אלי ותראו אותו בערוץ של הסליק תוך שבועיים.
תפיצו את השמועה אם אתם אוהבים את מה שאני עושה כאן, שתפו עוד ציירים כדי שנוכל לתת לכמה שיותר. ביקורת אני מאמינה בביקורת בונה. יש לכם הצעות לשיפור, בקשה לשידרוג, תלונה על התוכן, או אפילו שמתם לב לשגיאת כתיב מביכה? אשמח מאוד לשמוע מכם. אנא שלחו מייל לכתובת הרשמית של הסליק Hagslik@gmail.com. אני משתדלת לענות לכל פניה תוך 24 שעות מלבד שבתות וחגים.
מה המייל של הסליק?


כלומר, ברצינות? זה רק מוזכר בכל עמוד בכל פינה בכל האתר הזה. טוב נו. המייל הרשמי של הסליק הוא Hagslik@gmail.com אפשר גם לפנות ישירות אלי Haggiben@gmail.com תמיד שמחה לשמוע מכם.