מי ומה בסליק?

יש אלפי יוצרים חרדים ששואפים ליצור אומנות יפה, מרתקת, מעוררת השראה. אבל חסר מידע בסיסי שיאפשר לנו להגיע לגבהים.

והקטע הוא, שהמידע הזה קיים. הוא יעיל, מקדם, קל ליישום ואפילו חינם! אבל נמצא מאחורי גדרות שמונעים מאיתנו לנצל אותם. גדרות של חסימה ופילטרים, גדרות של שמירה על ניקיון העיניים, וגדרות של היסחפות ובזבוז זמן.

 

המטרה של הסליק? לפתור את כל זה.

 

אני שואפת להביא לכם את המידע הכי יעיל, בצורה הכי נקייה, הכי קרוב אליך. אני לוקחת חומר מהמקורות הכי איכותיים שקיימים, הכי מבוססים ואמינים שאפשר. סוקרת את הכל ממבט יהודי ורלוונטי ומגישה לכם בלי הבלגן, הלכלוך, והסחות דעת.

תמיד נדאג לציין בבירור מה המקורות המדויקים לחומר. אתם תדעו בדיוק מאיפה המידע הזה מגיע, ותוכלו להפעיל שיקול דעת עצמאי. נציין את זה גם כאשר המקור יהודי, וגם להבדיל, כשהמקור חיצוני.

 

בבקשה תשימו לב שמקורות חיצוניים בדרך כלל דורשים צנזור כדי לעמוד בתנאים האישיים שלכם. האחריות היא עליכם, והבחירה לעקוב אחר המקורות היא אישית שלכם.

אנחנו לא מביאים תוכן אומנותי חיצוני לצורך הנאה, אלא רק לצורך לימודי מקדם ומועיל. בבחינת "יש חכמה בגויים תאמין"- איכה רבה, ב, יג'.

הבלוגרים הקבועים שלנו כותבים על ציור, איור דיגטלי וכתיבה.

מרים יעל

פיציקטו

דבורה קוטובסקי

אני (הגיבן)

שני ס.

יש לנו גם כמה אורחות מפורום הציירות עם שיתופים והדרכות מדהימות.

אלישבע ג.

Magic P.

Web Noir

ארי

מה אפשר למצוא בסליק?

הנושא העיקרי שלנו הוא קומיקס. אני מאמינה אדוקה בפוטנציאל של המדיום ועם דחיפה קטנה וקצת השראה נוכל להגיע למרחקים.

 

כתיבה - הדרכה מעשית וניתוח ספרותי על המבנים של העלילה. סצנות, דיאלוג, אקספוזיציה, הזדהות ועוד נושאים רבים מפורטים בבלוג שלנו.

 

ציור - הדרכות צעד צעד, חדשות העולם הדיגיטלי, ובימוי של קומיקס, צבעים צורות וקומפוזיציה הם חלק מהנושאים שאנחנו מכסים בבלוג.

 

סרטונים - הדרכות ממרחבי יוטיוב על ציור וצביעה שפתוחות בסינונים נטפרי, נתיב, ורימון.

 

ראנדום - מיטב הפוסטים מפורום הציירות, כדי שגם אתם תוכלו להיתרם.

רוצים לעזור?

אם אתם אוהבים את מה שאני עושה כאן, תוכלו לעזור לי להמשיך

לתחזק ולשדרג את האתר הזה. כל תרומה תבוא בברכה!

אולי כוס הקפה הבא שלי תהיה על חשבונכם 😉

שאלות נפוצות

מה יש בסליק?


המון דברים. עדיף שנתחיל ממה שלא. אז אין כאן פיצה או שאר כיבוד ואנחנו לא נעשה לכם כביסה. אבל כן יש פה קצת קומיקס, כלומר שיתופים מהציירים הכי מדהימים של הציבור. ואתם יכולים לסמוך עלי בעניין הזה בעיניים עצומות. יש לי טביעת עין חדה. או שלא. תראו בעצמכם. יש כאן גם הדרכות צעד צעד צעד. אבל ממש. לא רק בציור, אלא גם בבניית קומיקס ואפילו תסריטאות או פשוט כתיבה בלשוננו. אני אוהבת להתיימר להיות מקצוענית אמיתית ולועזית. אבל רק לעיתים רחוקות. רוב רובו של האתר בעברית נקייה וברורה ממש בשבילכם. ויש גם עוד, הסרטות תהליך, פודקאסטים, מאחורי הקלעים... בקיצור. מה אתם עדיין עושים כאן? רוצו לשחק.
מי הקים את הסליק?


אני, ג. היילנדר. וכן, לפעמים מכנים אותי הגיבן. לפחות אני מכנה את עצמי ככה. כמו שכבר אמרתי למעלה. איפה הייתם כשנאמתי את כל זה?
האם את מלמדת ציור?


אני מאוד רוצה לשתף את הידע שלי, כמה שיותר וכמה שיותר מהר. אבל לצערי עריכת שיעורים דורשת המון המון השקעה. אז זה דבר שלוקח זמן. כרגע זה ניתן לרכוש קורס קצרצר - יותר כמו קורסון. מדובר בידע בסיסי ממש, ידע שבדרך כלל לא טורחים ללמד בגלל שמצופה מ"בעלי כישרון" להיוולד איכשהו עם הידע הזה בידיים. אם אתם כבר מכירים אותי אתם יודעים שאני לא מקבלת את הטיעון הזה, בתור אחת שעבדה ממש קשה כדי להשיג את הידע הזה ואני בטוחה שזה יכול להזניק את הכישורים שלכם בכל תחום בציור, למרות שזה קצר. עבדתי קשה על השיעורים האלה, לכן זה בתשלום. גשו ל חנות כדי לבדוק פרטים נוספים. את שאר הידע שלי אני משתדלת לשתף בבלוג. אתם יכולים לראות את הפוסטים שלי ושל עוד ציירים כאן. אם אתם רוצים להיות ציירים "הארד-קור", ברמה בינלאומית בלי פשרות, תעיפו מבט על רשימת הספרים האלה. למדתי מהם המון. .בסליק יש גם מאגר של עוד מוסדות לימוד כשרים ונגישים היכנסו ל כאן
מה המשמעות של לינקים מתומלגים?


המערכת של הסליק, הפיתוח והתחזוקה השוטפים, שלא לדבר על המחקר והכתיבה, דורשים ממני המון. גם זמן (שהוא יקר בפני עצמו, אבל ניחא) וגם הרבה כסף. אני לא סובלת פרסומות מעצבנים ושונאת שמציפים לי את התיבה, ולא רוצה לעשות את זה לכם. לכן, עשיתי שותפות עם אמזון, אדובי, וקליפ סטודיו כדי לקבל תמורה קטנה אם תבצעו רכישה בעקבות המלצה מהאתר. זה לא משפיע על המחיר שאתם משלמים. ואני - ושאר הבלוגרים ממליצים רק על המוצרים שבאמת איכותיים לפי דעתינו. אני שמחה אם המידע שלנו סייע לכם באיזשהו צורה, ואם רכשתם משהו בעקבות המלצה שלנו, תודה רבה על התמיכה!
מי הבלוגרים ומה תפקידם?


כאן בסליק התאספנו כמה ציירים מהשוק החרדי והישראלי כדי לשתף אתכם בידע שלנו. אני, הגיבן בדרך כלל מדברת על כתיבה, יסודות בציור, תוכנות ועטים דיגיטליים מרים יעל יוצרת הקומיקס אחד:אפס, כותבת הדרכות בציור ואיור דיגיטלי, תסריטאות ובניית קומיקס פיציקטו כותבת על ציור מסורתי ודיגיטלי וגם קצת תרפיה באומנות דבורה קוטובסקי מעלה סרטונים עם ספידפיינטים וטיפים לציור וצבע בעולם הדיגיטלי ובכלל שו"ת אנחנו גם עונים על השאלות הכי בוערות שלכם. אז כתבו לנו למייל או בתגובות ונשמח לענות כמה שיותר. ראנדום אוסף של מיטב הפוסטים מחברות בפורום הסגור ועוד כתבי אורח
איך אני יכול/ה לעזור?


אני תמיד מחפשת עוד תוכן מעניין להוסיף לאתר, ורוצה להגדיל את המאגרים החינמיים כמה שיותר. בלוגרים יש לכם מה לומר? הדרכה יעילה, תהליך מעורר השראה, הגיגים חשובים? שלחו את הפוסט שלכם למייל שלנו ואם הוא קריא וברור אשמח לפרסם אותו בראנדום.
סרטונים מכירים סרטון יוטיוב הפתוח בנטפרי? אם הסרטון יעיל לציירים אשמח להוסיף אותו למאגר. שלחו את הקישור למייל שלנו. יש לכם ספידפיינט מיוחד משלכם אבל אין לכם כוח לערוך ולהעלות? שלחו אותו אלי ותראו אותו בערוץ של הסליק תוך שבועיים.
תפיצו את השמועה אם אתם אוהבים את מה שאני עושה כאן, שתפו עוד ציירים כדי שנוכל לתת לכמה שיותר. ביקורת אני מאמינה בביקורת בונה. יש לכם הצעות לשיפור, בקשה לשידרוג, תלונה על התוכן, או אפילו שמתם לב לשגיאת כתיב מביכה? אשמח מאוד לשמוע מכם. אנא שלחו מייל לכתובת הרשמית של הסליק Hagslik@gmail.com. אני משתדלת לענות לכל פניה תוך 24 שעות מלבד שבתות וחגים.
מה המייל של הסליק?


כלומר, ברצינות? זה רק מוזכר בכל עמוד בכל פינה בכל האתר הזה. טוב נו. המייל הרשמי של הסליק הוא Hagslik@gmail.com אפשר גם לפנות ישירות אלי Haggiben@gmail.com תמיד שמחה לשמוע מכם.