top of page
00005.png

6 השאלות למאיירים

7 בינואר 2021 בשעה 6:00:20

חשבתי לעצמי ככה, שבא לי לנצל את הפורום הזה קצת למטרת סקרנות אישית - אבל אולי זאת תהיה סקרנות משותפת... אז באתי עם 6 שאלות לכם המאיירים, שתפו אותנו אם בא לכם בתשובות ובהעדפות שלכם, בהכל או בחלקן.


שנתחיל? יאללה, למקומות היכון צא!


א. על איזה לוח אתם מציירים? אני מדשדשת בשלבי האינטוס בינתיים, וטוב לי...

עדכון: נכון להיום התקדמתי להויון קמבס פרו 22 אינץ' 2019, מרוצה ממנו פצצות! ועוד מעט אנחנו חוגגים שנה ביחד :)


אריאלה: אינטוס 5 היקר לי מכל :)


דון קישוט: אינטוס וואקום.


מרים יעל: מציירת על לוח סינטיק פרו 24HD


מיכל: לוח גרפי הכי פשוט של וואקום...


מלכי וולף: הויון 22, תותח על חלל.


מג'יק פן: משתמשת בלוח XP-PEN "22, אין עליו בעולם!!


הגיבן: Wacom 24 Pro.ב. אמן שהוא השראה בשבילכם (או אמנית, לא מפלה חלילה). מרים יעל אם את באיזור אז זו ההתוודות שלי כלפיך. אבל למה זה עניין לפוסט אחר.


אריאלה: יש כלכך הרבההה אבל נלך על glean keen אחד ההשראות הראשונות שלי בחיי בכלל.


דון קישוט: רות בייפוס (אולי קשור גם לזה שהכרתי אותה) וכל הציירים ההם מהספרים הישנים ההם, שאני לא יודעת אם אני אוהבת את הציורים בגלל הסיפור או להיפך. בדיוק היום מישהי הזכירה לי את 'אמיל והבלשים' והעלילה היטשטשה בזיכרוני לגמרי אבל! הציורים! כמו פיצוצים קטנים של אושר בתוך המוח. אותם זכרתי :)

יוח... אה. וגם שבוע שעבר הייתי ב'הדסה עין כרם' ובאיזה פרוזדור נידח ראיתי ציור שהפנט אותי. ממש. חייבת לחזור לשם ולצלם אותו. והמייאש שאפילו שכחתי את השם של הציירת! אפרופו קרדיט, הגיבן. נו טוב אני אוהבת מלא ציירים וציירות אז אני אפסיק כאן.


מרים יעל: תודה על המחמאה!!! אמן שהוא השראה בשבילי: כתבת אמן ולא צייר ולכן אני אבחר את יאני (פסנתרן ומלחין) אני מאד אוהבת את המוזיקה שלו והיא נותנת לי הרבה השראה, בנוסף הסיפור חיים שלו והעובדה שהוא אוטו דידקט ואפילו לא קורא תווים, והצורה שבה הוא מתייחס לאמנות ויצירה בכלל תמיד נתנה לי הרבה מוטיבציה ו'כיוונה לי את השעון' בתחילת דרכי כיוצרת.


מיכל: פינטרסט בגדול, שזה אומר שאין לי שם ספציפי. אבל ההשראה הראשונה היתה רות בייפוס, הייתי יושבת שעות בספריה עם כרכי זרקור עם ציורים שלה...


מלכי וולף: אמן שהוא השראה.... אין אחד. בנבחרת יש את גדי פולק כמובן, וגם דן ברלב. חוץ מזה נוברת בהמוני אתרים ותיקיות שאספתי חלק גדול בלי קרדיטים. אה, גם אחד שחותם את שמו R10.


מג'יק פן: אני גרועה בשמות...(קטלת אותי...) נו כמו הזה וההיא, אוך יש כל כך הרבה, גם החברות שלי הן השראה (כולל אותך!)


הגיבן: כרגע האמן שמהווה השראה עבורי הוא חנן בן ארי. ואני מניחה שאני מחויבת מצד החוק לציין גם את מ. קינן, אף שזה כנראה די ברור בשלב הזה...ג. כלי ידני אהוב. טוש!!!!


אריאלה: קשה לבחור! אבל עיפרון אני חושבת זה ההכי שלי.


דון קישוט: עפרון נראה לי.


מרים יעל: עפרון :)


מיכל: פילוט 0.4, אנחנו חברים טובים מכל השיעורים שהוא סיכם לי במחברות חומר קצת שונה ממה שהמורה מלמדת...😁


מלכי וולף: ידני... עיפרון. אח, היו ימים


מג'יק פן: עיפרון שפיץ (חודים)


הגיבן: כלי ידני אהוב באמת - עיפרון כלשהו שחור משחור ומחודד.ד. האיסטינקט הראשוני שלכם לציור. לכולנו יש דבר אהוב שאנחנו נוטים לשרבט כל הזמן, לי לדוגמא תמיד חומק מתחת העט מבלי שאמצמץ תלתלים מקורזלים וילדה עם אף סולד ופרצוף שובב. אבל אני אולי מידי ספציפית.


אריאלה: יש לי כלכך הרבה אינסטינקטים מוזרים אז אומר את ההכי פחות מפדח. לצייר גמדונים חמודים וכדו' בכל מיני מצבים.


דון קישוט: פרצופים. נמאס באמת.


מרים יעל: אני תמיד מציירת קודם כל עיניים... לפעמים זה מתקדם לפרצוף ולפעמים לא :)


מיכל: עינים ופרצופים, איזה בנאלי.. והרבה ילדים בפרופיל


מלכי וולף: משתרבטים לי בעיקר ילדים, בנים, עם שלייקס ומכנסים קצרים. אחרי שעתיים אם לא יהיה לי דף אחר הכל יהיה מכוסה מקשה אחת של ציורים אחד על השלישי, כשאני מציירת זה באמת לא מציק לי לעלות על הקודמים...🤔


מג'יק פן: עיניים ופרצופים


הגיבן: הציורים שיוצאים לי בזמני פנאי ובהייה חופשית הם דמויות בדרך כלל. כל מיני. בנות, בנים, צעירים, מבוגרים, אני אוהבת לצייר את כל הפוזה מתי שזה בא, איך שבא, וה"סקצ'בוק" שלי הוא קלסר של דפים בודדים שהצלתי מאבדון.
ה. אתם עובדים עם או בלי שירים? אני חובבת שירים מושבעת אבל הם גורמים לי לאיבוד טראגי של תחושת הזמן, כך שאני בתהליך גמילה.


אריאלה: חייב שירים! כאלה שגורמים לך לרקוד ולשיר במקום :) בשבילי זמן ציור זה זמן מסיבה.


דון קישוט: בארור. מוזיקה. הווליום תלוי בסוג המוזיקה שבחרתי שתלוי בסוג המצב רוח שתלוי ב---


מרים יעל: עובדת עם מוזיקה... לא יכולה בלי מוזיקה ובזמן שאסור לשמוע מוזיקה אני שמה הרצאות, טנדאפים או רעש לבן במקום (משתמשת באתר שנקרא NOISLY בשביל זה) עם זאת, חייבת להגיד שבשלב הסקיצה הראשונה, לפעמים המוזיקה מפריעה לי להתרכז כשאני קוראת מהבריף וצריכה להעביר את הפרטים לדף בתכנון הראשוני.


מיכל: וואי, מכורה! לא מבינה איך שורדים בלי שירים.. ובהמשך לאלו שלא שומעות שיר פעמיים(😲) אני יכולה לשמוע את שיר שאהבתי בלופ יום שלם... וכבר קרה לי שאח"כ ציירתי ציור על השיר עצמו.. (הי הגיבן, גיליתי שכתבנו תשובה תאומה:)


מלכי וולף: מיוזיק - חייב להיות משהו ברקע, שומעת הכלללל, הכי אוהבת מיקסים כאלה של כלמיני שירים מכל הזמנים והסוגים, ככה לא משעמם.


מג'יק פן: מה יהיו חיי היצירה שלי ללא שירים ברקע???


הגיבן: בהתחלה לא שמתי לב לזה כל כך, אבל מוזיקה זה מים החיים בשבילי. אם אני לא מצליחה לצייר ועצבנית אני רק צריכה להיזכר ששכחתי להתחבר לנגן והכל בא על מקומו. אני מתכוונת להמשיך לעבוד קשה על אוסף המוזיקה האישי שלי ולא אוותר על הסם שלי לא משנה מה יגידו לי. האם זה אומר שקשה בימים אסורים? כן. ואז באמת הציורים די מפסיקים לזרום. אלו החיים.


אלישבע גוהר | מאיירת


מאיירים בעצמכם? השתתפו גם אתם וענו לנו בתגובות על 5 השאלות. מי יודע? אולי נגלה שכולנו אוהבים מוזיקה.bottom of page