top of page

Rebelle 3 [חוויית שימוש]

ערב טוב, חם ולח לכולם!

לאחרונה התוודעתי לתכנה החדשה מבית סמית' מיקרו, והחלטתי לנסות אותה. גרסת הדמו גירתה את חושיי, ומאחר וספר שאני מציירת עכשיו היה נראה לי מתאים בול לשימוש בכלי כזה, קניתי את הגרסה המלאה.

אז איך היא?

במילה אחת: מרגשת בשתי מילים: טעונת שיפור

ואני הולכת לפרט. אכתוב קודם את הבאגים והחסרונות שמפריעים לי (כי אני פולנייה בנשמתי), ואחר כך אפרט על המעלות שלה.

דברים שפחות אהבתי ב- Rebelle 3

קודם כל, הפרט הראשון שהפריע לי בתכנה היה: איטיות תגובה ביחס לתכנות אחרות כמו מנגה, פוטושופ, התוכנה עובדת לאט. מאד לאט. בשביל מישהי שהתרגלה להריץ את העניינים במהירות, הקצב של Rebelle 3 שונה לחלוטין מכל השאר. יש בזה גם חלק מהחוויה של 'איור אמיתי', אבל בינינו, זה מותח עצבים.

בגיפ הזה תראו שניסיתי להזיז את משטח העבודה בעזרת שימוש במקש הרווח, אבל התכנה קלטה מאוחר מדי שלחצתי על הרווח. מה שקורה כל הזמן הוא קשקושים מרגיזים על משטח הציור.בגיפ הזה, שוב, שימוש בCtrl+Shift+Z, מגיב באיטיות שקשה להתרגל אליה. הוספת שכבה איטית כל דבר לוקח יותר מדי זמן

בגיפ הזה, בכלל התכנה נתקעה בגלל שפקדתי עליה כמה דברים רצופים בחוסר סבלנות של חניכת מנגה סטודיו.


בגדול, אלו באגים קטנים. לכן הכותרת היא 'חוויית השימוש', כי זה לא קריטי לשום דבר אחר. רק לאופן שבו תחוו את התוכנה.

ב. הדבר השני שהציק לי: אי אפשר לפתוח כמה קבצים בתכנה במקביל כשניסיתי, הם נפתחו בחלונות שונים, ולא בתוך התוכנה בתוך סרגל כרטיסיות עליון, כמו בשאר התוכנות. כמו כן, התוכנה הוציאה הודעות התרעה שמומלץ לסגור חלק מהקבצים כי זה מכביד על התהליך. וזה אכן הכביד, בחיי.

ג. קבצים כבדים גורמים לתוכנה לקרוס כמו שכתבתי כבר באשכול שפתחו בשבוע שעבר, התוכנה קרסה לי כשפתחתי קנבס בגודל של 410*210 ס"מ. לא מאשימה אותה, זה באמת גדול, אבל רק שתדעו. במקום זה, פתחתי בחצי מהגודל הזה, אבל ברזולוציה כפולה. עבד.

ד. והתלונה האחרונה להיום: הגודל של המברשות מוגבל כן, זה נשמע מינורי. אבל עבורי, בעלת נרבים מסוגים נדירים ביותר, זה הרגיש קריטי. אי אפשר להגדיל את המברשות לגודל ענקי. הגודל המקסימלי שלהם קטן יותר משאר התכנות שאני מכירה, מה שאומר שאם אתם רוצים לצבוע שטח גדול, זה הולך להיות מסובך כשתשמשו במברשת מים שקופה והקווים יעלו זה על זה. בהצלחה. הפתרון שלי: לבטל כל סוג של שקיפות, לטעון צבע עד הסוף ולקוות לטוב!

זהו, עכשיו לחלק הטוב! אם שרדתם עד עכשיו, אז כן, מגיע לכם לקבל את השוקולד החלבי שבתחתית הגביע של הטילון. מגיע או לא מגיע?

דברים שאהבתי ב- Rebelle 3

א. תחושת צבע אמיתי וחי, דינמיקה מטורפת מרגישים את הצבע נספג בדף באיטיות ומקבל את המרקם שלו. הדף 'מרגיש' את הלחץ של העט ומכוון לפי זה את כמות הצבע שנשפך ונספג. נשמע רגיל מדי?בתור אחת שלמדה לצבוע בצבעי מים אמיתיים, והשתמשה בזה לאורך זמן די רב, התוכנה הזאת היא ריגוש לא רגיל! זה שחזור של החוויה האמיתית, בכלים דיגיטליים ועם אין סוף אפשרויות נוספות. אפילו באינקינג עם העט של התכנה, יש תחושה אמיתית יותר. הצבע 'מתקבל' על הדף בצורה מגניבה!! סוואגגגג

ב. פשטות התוכנה פשוטה! יש בה המון, אבל לא בכמות שמבלבלת אנשים לא מדי טכניים (אני). יש בה כל מה שצריך, ובדיוק מה שצריך. ההרגשה נעימה, מסודרת. מובנת. בתור אדם די איטי בתוכנות, הקליטה שלי בRebelle 3 הייתה מהירה! מה שאומר שלכל אחד אחר יש תקווה. זקפו את ראשיכם והביטו אל האופק! אם אני הצלחתי, אפילו מאפרה יכולה להצליח.

ג. תחושה של 'הדבר האמיתי'- יחד עם נוחות טכנולוגית אני לא יודעת ממה זה מורכב. שילוב של המברשות, הטקסטורה, הדפים, ואולי גם איטיות התגובה (חיוך אירוני)? מה שברור, זה מרגיש קרוב מאד לציור מסורתי עם מברשת ודפי בריסטול, אבל עם נוחות טכנולוגית נוחה באופן נוח ביותר (!).

*בתוכנה יש כלים שמדמים פעולות שהייתי עושה במציאות, לדוגמא ספוג שמייבש את המשטח, ולעומתו- מים, להרטבת הדף. יש לחצן שמייבש את כל השכבה (נוח מאד, וקולטים להשתמש בו אחרי כמה טעויות מצערות בהן צבעים נספגים זה זה), ויש לחצן שמרטיב אותה. כשלומדים להשתמש בכלים האלו זה משפר את התוצאות בכמה רמות.

*לעומת זאת, שלא כמו במציאות, יש לחצן שמאפשר עצירת כל הדינאמיקה של הצבע עד שתסיימו לצבוע את כל מה שאתם רוצים. רק כשתשחררו אותו, הצבע יתחיל להיספג ותוכלו לראות את הצבעים מתפשטים על הדף ביחד ומתערבבים זה עם זה בו זמנית, בקצב שתבחרו. הו, כמה הייתי רוצה דבר כזה, אי אז, כשעשיתי את צעדי הראשונים עם מברשות מים על דף בריסטול. כמה.

*אתם יכולים לשלוט על הזרימה של שובלי הצבע, ולאיזה כיוון שתבחרו. או לבטל אותה. תראו לי דבר כזה במציאות. אין. אמרתי לכם.

ד. שירות לקוחות מעולה! אולי קצת לא קשור, אבל שתדעו. כשקניתי את התוכנה, לא ממש הבנתי איך להתקין אותה, כי היה לי כבר חשבון בסמית' מיקרו ולא קיבלתי את הקוד אלי, בקיצור, אני איטית בטכנולוגיה, כמו שאמרתי. אז שלחתי להם מייל, והם חזרו אלי תוך פחות מ12 שעות עם הדרכה מפורטת. למרות שכבר התקנתי את התוכנה והייתי כבר עסוקה בלחטט עמוק עמוק בקרבייה המימיים, זה היה נחמד לגלות שהחבר'ה שם לא סתם יושבים במשרד ושומרים על הדפים שלא יעופו ברוח.

*** לסיכום: Rebelle 3 היא תוכנה מגניבה שהלוואי והייתי מכירה קודם! (אם היא הייתה קיימת?) הפשטות שלה מפתיעה, והקלות שבה מתקבלות תוצאות- מפתיעה עוד יותר! איזה 'מפתיעה'?? מ--- מ--- אוקי, מפתיעה.

אישית, למרות כל החסרונות שלה- התרגלתי אליהם במהירות, ולמדתי לסלוח לה ולזרום עם השגעונות החולפים שלה. (מבזק חדשות: יש 'מנהל המשימות' בימינו. זה כמו אבא שחוזר הביתה וסוגר את כל התוכנות שלא התנהגו יפה. לפעמים, אבא חוזר שיכור. זה כשמנהל המשימות נתקע גם הוא. זה לא לילדים, הסיפור הזה.) אישית #2: התחושה הממכרת שלה גורמת לי לאופוריה שמצמידה אותי לכיסא עד שאני מתעוררת מהזייותי עם כאבי גב חדים וקרקורי רעב וצמא של יובלות שחלפו בלי שהרגשתי. "הזמן חולף כשנהנים" זה אנדרסטייטמנט במקרה שלי.

ועכשיו לא אישית: זה עניין של טעם. הסגנון הזה הוא לא הסגנון שהתרגלתי לאייר בו במחשב, אבל הופתעתי לגלות שאני מאד אוהבת אותו! אם אתם אוהבים תוכנות עם פיצ'רים מגניבים שמדמים חוויית איור אמיתי, ואתם אוהבים את חוויית האיור האמיתית של צבע ומרקם עמוק, ולא אכפת לכם לעבוד בהרבה יותר סבלנות ועדינות- כדי לקבל תוצאות מגניבות שנראות רכות, חיות ונושמות כמו איור מסורתי, אז התוכנה הזאת בשבילכם.

הלוואי שהייתי יכולה להעלות הרגע דברים יפהפיים שיצרתי בכלום זמן! ברגע שהספר ייצא לאור, אני אטיס לפה על טיל את התוצאות כדי שתבינו על מה דיברתי.

לילה טוב ויצירתי לכולם!

159 צפיותתגובה 1

פוסטים קשורים

bottom of page